18. 9. Východočeská hasičská liga v Pšánkách

20.09.2011 19:20

V neděli 18. září vyrazili naši hasiči (pouze družstvo mužů), povzbuzeni úspěchy z posledních závodů, zkusit své štěstí do nedalekých Pšánek, kde se konalo poslední kolo Východočeské hasičské ligy. Tato liga patří mezi ty nejlepší z celé České republiky. Celkem se závodů zúčastnilo zhruba 65 družstev. Z našeho okresu přijelo ještě družstvo Čeperky a Rokytna. Všechna tři družstva brala tento závod jako menší trénink před posledním kolem LPO.

Areál byl od pořadatelů výborně připraven a nový trávník předpovídal, že zde budou padat velice dobré časy. Naši kluci zaběhli v prvním kole krásný čas 17,86 a obsadili tak průběžné 9. místo. Do druhého kola šli kluci s cílem ukázat, že čas z prvního kola nebyla pouhá náhoda. Přestože jim před startem spadl koš z klíče, čehož si kluci všimli až po startu u základny, vytyčený cíl splnili - časomíra se zastavila na čase 17,60. Velký díky patří hlavně proudařům, kteří měli perfektní sestřiky (17,54 a 17,60). Po druhém kole se tak kluci se svým novým osobním rekordem posunuli na 7. místo v celkovém pořadí. S tímto umístěním byli kluci nadmíru spokojeni a přesvědčili sebe, své soupeře i fanoušky, že časy pod 18 vteřin jsou schopni zaběhnout.