1.5 .2010

16.05.2010 11:49

Dne 1.května 2010 se konal již IV.ročník Poháru STAROSTY OBCE BŘEHY společně s již 2.ročníkem Poháru POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI s.r.o.
Na soutěž se sjelo uctyhodných 32 požárních družstev mužů a žen ze sborů dobrovolných hasičů z pardubického, chrudimského i kolínského okresu a mezi všemi tými jsme bojovali i my a naše ženy. Závod probíhal klasicky jako požární sport s tím rozdílem, že Břehy mají jednu „věc“, kterou se od jiných závodů liší. Touto „věcí“, neboli překážkou je okno, které stojí v prostředku útoku, hned před rozdělovačem a oknem se musí protáhnout celé útočné vedení. Ale zpátky k závodům.Ke zdárnému průběhu závodu přispělo i hezké počasí, které nám umožnilo odpočívat na dekách po náročné noci. Jako každý rok jsme totiž hlídali Májku a letos se nám podařila PODŘÍZNOUT MÁJKA právě ve Břehách, čímž jsme udělali místním mladíkům pěknou ostudu. Chtěli jsme se pokusit zvítězit i v závodě, ale tam už nám tolik štěstí nepřálo. Po prvním útoku jsme byli v tabulce na 3. místě. Ve druhém pokusu se klukům v zadu nepodařila nabrat voda a tím pádem jsme útok ani nedokončili. V druhých pokusech nás ještě přeskočili hasiči z Choltic, takže jsme se celkově umístili na 4., bramborovém místě. Na těchto závodech měli premiéru i naše ženy, které běželi požární sport poprvé. Byly dost nervózní, ale tvrdý trénink jim přinesl úspěch a tak se mohli radovat z krásného 3.místa. Držíme jim palce a ať jim to jde pořad lépe a lépe.

Začali jsme také hodnotit celkový průběh organizace závodů body od 1 do 5 a ve Břehách bych ohodnotil 2,5 body.

Žabka